تبلیغات
سنگری ها

سنگری ها
در سنگری ها به دنبال بهترین ها باشید 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
کدام بخش از مطالب وبلاگ نظر شما را بیشتر جلب کرده است؟
به نقل از رویداد،در هم تنیدگی اندیشه انحرافی ها را کسانی سبب ساز بوده اند که کمترین میزان از قد بلندی فکری و سیاسی را تجربه کرده و در کارنامه شان چیزی ندارند ، به این اعتبار کوتوله هایی سیاسی با سوداهایی بزرگ تا سر حد داشتن اندیشکده و بنیاد تبیینی برای اندیشه هایی هستند که از خود هیچ چیزی نداشته و حتی نماینده تکرار یک اندیشه پایدار و روشن و شفاف نیز نمی باشد....


حتی اگر از وجه اول نیز برخوردار بودند می توانستیم نامشان را صاحبان بلند قد یک فکر بدانیم ، چرا که اساسا در تعاریف بنیان روشنفکری یا کنش گری فکری ، روشنفکران حامل نیز در انتهای صف جایگاهی را کسب کرده و برای خود همچنان باقی نگه داشته اند ، اما کوتوله های انحراف به این اعتبار که جاعل و عاملان ایراد تحریف بر اندیشه ها هستند ، حتی ازین نیز بی بهره مانده و نمیتوانند در زمره سازندگان یا حاملان یک اندیشه شناسایی شوند.

کوتوله های فکری در جریان انحراف چند چیز را همزمان جعل و تحریف میکنند که به ترتیب شامل اندیشه های امام خمینی در ابعاد جهانی ، اندیشه های احمد کسروی در بعد ایرانی که به مکتب ایرانی موسوم شده است ، سلسله عقاید خرافی و فرقه ای که با عنوان حجتیه شناسایی میشود و نهایتا قرائتی صهیونیستی از آیات و روایات اسلامی در خصوص آخرالزمان و امر ظهور حضرت حجت و تحولات جهانی که مصداق بارزی از تحلیل هزاره ای تاریخ به شمار میآید.

در این بین اما گروه یاد شده در کمال وقاحت و بی شرمی بزرگترین و رذیلانه ترین خیانت را در حق اندیشه های امام خمینی مرتکب میشود و با تحریف و دست کاری و قرائت های کاملا بیمارگونه سعی دارد تا نشان دهد و اثبات کند که همان راهی را میرود که بهائیان به نام مهدی موعود روحی لک الفداه ، پیموده اند.

شاید شبیه به این مسیر را مدعیان اصلاحات نیز پیموده باشند اما با این تفاوت که تنها یک بعدی به اندیشه امام خمینی نگاه کرده و دست به تحریف کلان آن نزدند و شاید در خود این توان را احساس نمی کردند و ازین جسارت برخوردار نبودند.

بدین سان بنیاد ویران انحراف بر پایه مشتی خرافه و اندیشه دست کاری شده و مجعول است که در کنار یکدیگر مصداقی از شتر گاو پلنگ و طاووسند.

همنشن کردن اندیشه ایرانی و اسلامی امام خمینی با قرائت های نژاد گرایانه هخامنشی و ایران بومی ، دست کاری کردن مختصات آرمان بلند و نورانی مهدویت با اندیشه های صوفیانه و فرقه ای و برداشت سرطانی حجتیه،دامن زدن به سکولاریسم به بهانه دریافت برداشت های نو و روشن بینانه از اسلام و جامعه اسلامی همه و همه در کنار هم آش در هم و برهم اندیشه ای این مشتی از کوتوله های فکری است که برای لقمه ای نان و شهرت فلسفه بر سر هیچ می بافند.

سکولاریسمی لجام گسیخته و البته التقاطی از کیسه های تئوریسین های اجاره ای این جریان به بیرون منتشر میشود که خود بدلیل التقاطی بودنش بمراتب از سکولاریسم تند اصلاح طلبانه جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین خطرناک تر و مهلک تر است.چرا که قرائت دوم خردادی ها از سکولاریسم مبتنی بر روایتی اصیل و ریشه دار در فرهنگ غرب بود ولی این گفتمان اجاره ای و تکه تکه برداشتی از اوهام و تخیلات مشتی کوتوله فکری و سیاسی است که ظاهرا مجبور شده اند تا چیزی برای باقی ماندنشان در اذهان ببافند.

موجی از پلورالیسم معرفتی در حالی از دل این جریان به بیرون ترشح میشود که ریشه ای در متن یک جامعه اسلامی و البته انسانی نداشته و ندارد و تنها دست و پا زدنی برای ماندن و شاید دوباره زنده شدن است و بدین سان است که انحراف دست به کار خریداری قلم هایی شده است که میتوانند برای او تخیلات و توهمات بیشتری را ببافند و بپردازند.این وضعیت مصداقی از شیدایی این افراد در برابر و رویایی با اندیشه ها و مکاتب فکری غرب است که ناشی از نازل بودن سطح اطلاعات و تحصیلات آکادمیک و حوزوی مرتبط است. 

تا ابد هم این جریان رو به یک گفتمان نخواهد گذاشت چرا که کسانی این چنین کوتاه قد هیچ گاه مجالی برای عرض اندام در فضای علمی و گفتمانی کشور پیدا نخواهند کرد و هر از چند گاهی نیز فرصت های بدست آمده را با خام فکری و ساده اندیشی به باد میدهند.

منبع: roydadnews.ir

برچسب ها: جریان انحراف، کوتوله،
[ چهارشنبه 17 آبان 1391 ] [ 08:32 ق.ظ ] [ فاطمه زارعی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


در دلم یکسره من شوق شهادت دارم
درسرم ول وله ایست،حس سعادت دارم
دلم از ماندن اینجا زار است
در دلم یکسره من عشق شهادت دارم
رهبرم خامنه ای ( مدظله ) دل تنگ است
و من امشب هوس شهد شهادت دارم

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
تحلیل آمار سایت و وبلاگ