تبلیغات
سنگری ها

سنگری ها
در سنگری ها به دنبال بهترین ها باشید 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
کدام بخش از مطالب وبلاگ نظر شما را بیشتر جلب کرده است؟
به نقل از سرویس بین الملل رویداد: خبر دومین رسوایی اخلاقی و کشیده شدن رابطه عاشقی به یکی دیگر از ژنرال های ارشد آمریکا، دولت باراک اوباما را سر در گریبان کرد. فساد اخلاقی تازه فاش شده فرمانده ناتو در افغانستان، بار دیگر تلاش های اوباما را برای سرپوش گذاشتن بر رسوایی کارکنان ارشد دولتش بی نتیجه گذاشت.
"ایمیل های افشاگر" که رابطه خارج از ازدواج ژنرال پترائوس را تیتر یک رسانه های غربی کردند اینک نام ژنرال جان آلن را بر سر زبان ها انداخته است.فاکس نیوز نوشت: ژنرال جان آلن فرمانده آمریکایی ناتو در افغانستان جهت ارتباط نادرست با "جیل کلی" زنی که در بحث رسوایی جنسی دیوید پترائوس دخیل بود، تحت تحقیقات داخلی قرار گرفت. این ارتباط از طریق فرستادن "ایمیل های نادرست" حاکی از ارتباط به مراتب شدیدتر از رسوایی قبلی بوده است.
وال استریت ژورنال نوشت: پترائوس و برادول دو متهم اصلی فساد اخلاقی در جلسات بازجویی به ارتباط خود اعتراف، اما رد و بدل کردن هر گونه اطلاعات محرمانه را منع کرده اند. اینک با بسته نشدن پرونده پترائوس، پرونده ژنرال دوم جان آلن با همین اتهام پیش روی اوباما باز شده است. همچنین وال استریت ژورنال نوشته است: ژنرال های آمریکایی را یکی پس از دیگری به تحقیقات و بازجویی معرفی می کند.

بازتاب فساداخلاقی ژنرال های آمریکایی در رسانه های این کشور
نیویورک تایمز نوشته است بازجویی از پترائوس به ژنرال های بالاتر هم خواهد کشید.
واشینگتن پست هم می گوید تحقیقات اف بی آی از پترائوس به جانشینش هم کشیده شد.
لس آنجلس تایمز نیز نوشته است بازجویی از پترائوس، پای فرمانده نیروهای آمریکا در افغانستان را هم گرفت.

به راستی دلایل اصلی افشای انحرافات اخلاقی مقام های آمریکایی چیست وچه انگیزه ای پشت آن قرار دارد؟
در واقع عدم تطابق خط فکری پترائوس که بازمانده ای از نومحافظه‌کاران زمان جورج بوش بود با دموکرات ها، یکپارچگی و اتحاد دولت اوباما برای ابتکارات صلح‌آمیز را به خطر ‌انداخته بود. پترائوس پیش تر هم به خاطر حمله به کنسولگری آمریکا در لیبی مورد انتقاد بود. پترائوس تلاش های مخفی زیادی را برای متقاعد کردن اوباما به ادامه حضور آمریکا در افغانستان کرده بود. اوباما بعدها در این رابطه به یکی از مشاورانش در کاخ سفید گفت که سران نظامی واقعا این موضوع (افغانستان) را به آن سمتی سوق می‌دهند که می‌خواهند. همین امر یکی از دلایلی است که موجبات ناراحتی دولت اوباما از پترائوس را به وجود آورده بود.
از آنجایی که اف بی آی خیلی پیش از این در جستجوی واقعیت ها در رابطه با پترائوس بوده، پیش تر از این ها دریافته بود که او رابطه غیر اخلاقی دارد. بنابراین نمی توان گفت که فساداخلاقی وی در همان دو روز بعد از انتخابات آمریکا محرز شده است. بلکه اف بی آی از این موضوع کاملا آگاه بوده اما دیگر قوت گرفتن تئوری تلاش وزارت دادگستری برای مخفی نگه داشتن رسوایی اخلاقی این مقام سازمان سیا می توانست به شدت اعتبار دولت باراک اوباما رئیس جمهور را خدشه دار کند. یکی از نگرانی های موجود، لو رفتن اطلاعات مهم ارتش در رابطه عاشقانه پترائوس و معشوقه اش بوده است.
طبق آنچه که گفته شد افشای روابط غیراخلاقی مقامات مهم آمریکا یکی پس از دیگری نمی تواند صرفا به خاطر برقراری رابطه غیراخلاقی باشد بلکه اهداف سیاسی پشت سر آن وجود دارد که فقط قسمت ارتباط غیراخلاقی آن برجسته می شود.
 

منبع: roydadnews.ir


برچسب ها: آمریکا، فساد اخلاقی، پترائوس، جان آلن،
[ جمعه 26 آبان 1391 ] [ 07:59 ق.ظ ] [ فاطمه زارعی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


در دلم یکسره من شوق شهادت دارم
درسرم ول وله ایست،حس سعادت دارم
دلم از ماندن اینجا زار است
در دلم یکسره من عشق شهادت دارم
رهبرم خامنه ای ( مدظله ) دل تنگ است
و من امشب هوس شهد شهادت دارم

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
تحلیل آمار سایت و وبلاگ