تبلیغات
سنگری ها

سنگری ها
در سنگری ها به دنبال بهترین ها باشید 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
کدام بخش از مطالب وبلاگ نظر شما را بیشتر جلب کرده است؟
به نقل از سایت رویداد: حجت الاسلام حسین جلالی، عضو جبهه پایداری و رئیس دفتر آیت الله مصباح یزدی در سخنرانی خود در حسینیه آیت الله سید جواد خامنه‌ای در مشهد مقدس گفت: برخی ها معتقدند که نباید نیروهای انقلاب طرد بشوند، بلکه باید همه این ها را زیر یک سقف جمع کنیم، ولی استراتژی مهم دولت ملی اختلاف اندازی است....


وی ادامه داد: دولت وحدت ملی یعنی چه؟ چرا برخی شعار دولت وحدت ملی می دهند؟ دولت وحدت ملی چه زمانی ایجاد می شود؟ دولت وحدت ملی وقتی ایجاد می شود که در کشور اختلاف زیاد باشد و کشور تکیه تکیه شده باشد و اقوام و ملیت ها ادعای خود مختاری کرده باشند، به عنوان مثال ترک ها، کردها، عرب ها، فارس ها، بلوچ ها، لرها، سنی ها، شیعه ها، مسیحی‌ها هر یک با گروه های دیگر دچار اختلاف باشند و به جان یکدیگر افتاده باشند، در این زمان دولت وحدت ملی مطرح می شود، مثل کشور لبنان که الآن این گونه اداره می شود.
جلالی اشاره کرد: آقای لاریجانی در مجلس هشتم گفت «همه افرادی که از اول رییس مجلس بودن را زیر یک سقف جمع کنید» از آن نهضت آزادی مترود منحرف، تا جبهه ملی و لیبرال ها و کروبی را آوردند و همه در مجلس هشتم وارد شدند و گفتند و خندیدند و دست در گردن یکدیگر انداختن و عکس یادگاری گرفتند؛ اما بعد حضرت آقا به آقای لاریجانی فرمودند که کار صحیحی انجام ندادی.
عضو جبهه پایداری با طرح این پرسش که چه اصراری امروز در کشورما وجود دارد که نیاز امروز جامعه ما دولت وحدت ملی است، توضیح داد: وقتی دولت وحدت ملی صحیح است که اختلاف در کشور در نهایت و در اوج باشد؛ امروز که اختلافی نیست بین قومیت ها و مذاهب! مقام معظم رهبری در صحبت هایشان در جمع بسیجیان که چند روز پیش انجام شد، فرمودند «اختلاف نتوانسته ملت را تجزیه کند، یک پارچگی ملت در حد بالایی است، وحدت به این بالایی تا به حالا نداشته ایم؛ اتحاد و همدلی توانسته کشور را در چشم دشمنان به عنوان یک مجموعه مقتدر به کشور مقتدر حفظ کند» و بعد فرمودند «مجلس از طرح سؤال جلوگیری کند این به نفع دشمنان است؛ مردم آرامش را دوست دارند، مسؤولان نشان دهند به وحدت و آرامش در هر چیز احترام می گذارند» این سخنان نشان می دهد که وحدت ما بسیار بالاست و یکپارچگی در کشور حرف بالایی را می زند! پس چرا این آقایان اصرار بر این دارند که دولت وحدت ملی شکل گیرد؟
وی اضافه کرد: علت این است که دولت وحدت ملی بر ویرانه های اختلاف بر پا می شود؛ اما تا اختلاف ایجاد نشود نمی توان دولت وحدت ملی را مطرح کرد! بنابراین سیاست مقام معظم رهبری این بود که در بجنورد فرمودند «اختلاف ممنوع» و تأکید فرمودند «از امروز تا انتخابات کشور نیازمند آرامش است» پس از برگشت ایشان از خراسان شمالی، اینگونه نمایان شد که سران قوا پیام آقا را نگرفتند، یک هفته نشد که چنگ اندازی مسؤولان شروع شد؛ رهبری واقعا در نجابت بی نظیر هستند و باز مجددا فرمودند «از امروز هر کس آرامش کشور را بر هم بزند و اختلاف افکنی کند، خیانت کرده است» بالافاصله آقایان نامه هایی را خطاب به ایشان دادند و تسلیم شدند که ما دیگر این کار را نمی کنیم، ولی آن کسی که می خواهد دولت وحدت ملی را در بین مردم جای بیاندازد، نیاز به اختلاف دارد، بنابراین بلافاصله مجلس را برای طرح سؤال از رییس جمهور تحریک کرد؛ درحالی که همه گفتند این خلاف کلام و نص صریح رهبری است، گفتند «رهبری که چیزی در این خصوص نگفته است؛ هر وقت رهبری گفت ما هم چشم می گوییم» .
جلالی گفت : حتی بنده با چند نفر از نماینده ها صحبت کردم و به آنان بیان کردم که این خلاف نظر رهبری است، اما قبول نکردند و گفتند باید رهبری بگویند؛ مثل این که انسان بیان کند که هر موقع اسم حضرت علی(ع) و ائمه در قرآن آمد ما آنان را می پذیریم؛ تا چه حد مجلس می خواهد رهبری را هزینه و وارد جزئیات کند؟ فرماندهی کل در مباحث کلان، مدیریت می کند و ما سرباز هستیم.
رئیس دفتر آیت الله مصباح یزدی با بیان این که داستان سؤال از مجلس قصه پر غصه ای است، تشریح کرد: 77 نفر از نمایندگان شهرهای کوچک که یکی از آنان شاخص بود و بقیه ناشناخته بودند، را جلو انداختند؛ وقتی فهمیدند که می خواهد از رییس جمهور سؤال شود، دلسوزان نظام و بچه حزب اللهی ها وسط آمدند و گفتند این خلاف نظر رهبری است، آنها توانستند که آرا را به 62 عدد کاهش دهند و آرا باید 72 به بالا می شد، در نتیجه طرح افتاد، زمانی که طرح افتاد حزب الهی ها و بچه ولایتی ها خوشحال شدند، اما مجلس با دوز و کلک 15 امضاء را پنهان کرده بود و شب در هیئت رییسه آقایان می نشینند و 15 امضاء را قرار می دهند و یک مرتبه صبح بعد از «بسم الله» می گویند که طرح با 77 امضاء اعلام وصول شده است.
وی ادامه داد : چند عدد از نمایندگان که امضاء کرده بودند رفتند بالا و گفتند که ما امضایمان را پس می گیریم ولی رییس مجلس قبول نکرد و بیان کرد الآن دیگر این کار ممکن نیست، به او گفتند که در آیین نامه داریم که قبل از ابلاغ به دولت می توان امضاء را پس گرفت ولی او بیان کرد «نه دیگه، اعلام وصول شده است» هر چه این نمایندگان برای پس گرفتن امضایشان تلاش کردند او موافقت نکرد، جالب اینجاست که هیچ یک از اعضای هیئت رییسه که طرح را جلو انداختند امضاء نکرده بودند و گفتند «که ما می دانیم خلاف نظر رهبری است و اگر رهبری چیزی گفتند به ایشان می گوییم که ببینید امضای ما در این طرح وجود ندارد» بنابراین تلاش براین بود که اختلاف را ایجاد کنند؛ اما بالاخره حضرت آقا با مشقت های بسیار که ضرری متوجه کشور نشود جلوی طرح را گرفتند.
وی در ادامه اشاره کرد: یک روز آیت الله موسوی لاری ـ غیر از این موسوی لاری زمان خاتمی است ـ که از شخصیت های جهان اسلام است، آیت الله مصابح پیش ایشان بود و آقای مصباح فرمودند «آقای فلانی خدا شاهد است بعد از حضرات معصومین، هیچ شخصیتی به جامعیت مقام معظم رهبری ندیده ایم» این حرف خیلی مهم است؛ این سخن فردی است که 20 سال شاگرد علامه طباطبایی و 15 سال سابقه پیش آیت الله بهجت داشته است و خودش هم از علمای بزرگ کشور است.
حجت الاسلام جلالی اظهار داشت: طرح دولت وحد ملی وقتی معنا پیدا می کند که اختلاف در کشور زیاد باشد؛ الآن که اختلافی وجود ندارد، اما برخی به دنبال ایجاد اختلاف در کشور هستند، رهبری به وسیله آن عنایتی که خداوند به ایشان جلوتر از همگان فرمودند «اختلاف ممنوع و آرامش کشور را بر هم نزنید» اما متأسفانه دشمن بیکار نمی نشیند و به دنبال اختلاف افکنی است و طرح براندازی را مطرح می کند، برای همین ملاحظه می کنیم که رهبری نامه نگاری را متوقف کردند اما بعد نامه نگاری بلافاصله سؤال از رییس جمهور مطرح شد دوباره رهبری سؤال را متوقف کردند اما بعد آن سومین لایحه انتخابات کلید خورد.
وی ادامه داد: این لایحه اختلاف انگیزترین لایحه ای است که مجلس به دنبال تصویب آن است، این لایحه اگر تصویب شود دیگر هیچ امنیت انتخاباتی وجود ندارد، یعنی کسی که می خواهد کاندیدا شود می رود با لابی کردن 100 امضاء را جمع آوری می کند تا او را به عنوان رجل سیاسی معرفی کنند بنابراین تمام شرایط در این لایحه دارد به گونه‌ای تنظیم می شود که هر کسی که دشمن می خواهد بالا بیاید.
وی افزود: تحلیل مجلس این است که این لایحه در شورای نگهبان تأیید نمی شود و این به مجمع تشخیص مصلحت نظام می رود و آن تیم مورد حمایت طرح وحدت ملی آن را تأیید می کنند، بنابراین این لایه حرکت سوم اختلاف انگیز است. برخی اوقات بعضی از رسانه ها وارد این اختلافات می شوند، الآن جریان فتنه هضم شده و نباید ما آن را زنده کنیم، تلویزیون وقتی آن فرد منحرفی که در دوران اصلاحات گفت مردم ایران اینقدر آزاد باشند که بتوانند علیه خدا راهپیمایی کنند، وقتی این شخص را به تلویزیون می آوریم و تریبون در اختیارش قرار می دهیم، عوارض منفی برای نظام خواهد داشت؛ حتی بحث آقای مطهری و زارعی در تلویزیون هم بحث اختلافی بود؛ وقتی آقا می فرمایند که جامعه نیاز به آرامش دارد نباید صداوسیمای به جهت گرم کردن تریبون اختلاف افکنی کند.
رئیس دفتر آیت الله مصباح یزدی با اشاره به این که رهبری در انتخابات قبلی فرمودند «برخی از فتنه 88 به جهت ورود زود هنگام صداوسیما به بحث انتخابات بود» بنابراین مسائل این چنینی از چیزهایی است که اخلاف انگیز است، گفت: مسؤول دولت وحدت ملی که با هدف براندازی شعار می دهد، از ویژگی های عمده استراتژی براندازی اختلاف افکنی و بمباران تمامی نقطه‌های مثبت نظام است؛ البته این تفکر به دنبال آن است که کارهای ارزشمندی مثل هدفمندی یارانه‌ها، ساده زیستی و استکبارستیزی که انجام شده را تخریب کنند.
وی افزود: آن استراتژی لازم که باید رعایت شود این است که این دولت با مدیریت و آرامش کارهای نیمه تمامش را تمام سازد و باید به پایان برسد؛ اما استراتژی براندازی می گوید «این دولت اگر یک روز از عمرش باقیمانده است، باید بیافتند» یکی از مشاوران آقای هاشمی که نماینده قبلی مردم قزوین است بیان می کند که آقای هاشمی به خود من گفت که اگر یک روز از دولت باقیمانده باید عدم کفایت را بگیریم و احمدی نژاد را بیاندازیم.
جلالی گفت: دختر آقای هاشمی مصاحبه کرد که به نظر من باید مجلس عدم کفایت دهد و انتخابات زود هنگام برگزار شود، در حالی که حضرت آقا می فرمایند «بگذارید دولت تا آخر زمانش ادامه داشته باشد» اما چه اصراری است که باید دولت وسط کار بیافتد؟ به نظر ما استراتژی براندازی نهایت تلاشش این است که می خواهد ثابت کند که مردم در 84 اشتباه کردند؛ اگر کسانی فکر می کنند که اختلاف آقای هاشمی با احمدی نژاد اختلاف شخصی است، این ساده لوحی است.
وی گفت: اختلاف هاشمی با احمدی نژاد، اختلاف با شعارهای 84 است یعنی آن شعارهایی که حضرت آقا فرمودند «خط انقلاب به راه اصلی خودش بازگشت» در نتیجه باورها، ارزش ها، شجاعت، ساده زیستی و استکبار ستیزی برای استراتژی بر اندازی نگران کننده است؛ از این رو استراتژی براندازی به دنبال سیاه نمایی تابلو 84 است و کاری به شخص ندارند؛ ممکن است الآن یک شخص 84، امروز در پازل براندازی عمل کند، عمده این است که این ها از این شعارها ناراحت هستند.
حجت الاسلام جلالی با بیان این که مقام معظم رهبری قبل از 84 در سال 82 یا 81 فرمودند «ما باید پنج مرحله را در مسیر انقلاب طی کنیم، مرحله نخست انقلاب اسلامی، مرحله دوم نظام اسلامی، مرحله سوم دولت اسلامی است و ما در دولت اسلامی متوقف شدیم» تصریح کرد: یعنی آن چیزی که باعث شد گرایش ها به طرف آقای احمدی نژاد برود، این بود که ما تابلوی حضرت آقا را در دست احمدی نژاد دیدیم والا کسی که اصلا احمدی نژاد را نمی شناخت.
وی گفت: ما دلمان برای آن تابلو سوخت و عشق مان تابلوی امام و حضرت آقا بود که این تابلو لازم است که همیشه برافراشته باشد؛ این دولت اسلامی در 84 این تابلو را برافراشت ـ هرچند جریان انحرافی پنچرش کرد ـ و آن چه که امروز طرفداران دولت وحدتی دنبال می کنند این است که می خواهند بگویند این تابلو اشتباه بود؛ می خواهند آنقدر بدگویی و سیاه‌نمایی کنند که کسی جرأت نکند تابلوی احمدی نژاد را بلند کند. اصلا دنبال شخص نیستند، می خواهند بیان کنند که آنهایی که 84 را تأیید کردند اشتباه کرده اند؛ بنابراین آقای هاشمی نمی خواهد در انتخابات رییس جمهور تعیین کند و این را هم خودش می داند، منتهی هاشمی دنبال بعد ایجابی قضیه نیست بلکه دنبال بعد سلبی قضیه است و فقط می خواهد در روند گفتمان 84 توقف ایجاد کند؛ او به شرایط حداقلی و کف انتخابات هم حاضر است.
وی با ایجاد این پرسش که هاشمی برای این کار باید چکار کند، پاسخ داد: هاشمی برای این کار باید سه مرحله را طی کند؛ نخست، خودش را به عنوان منجی و کسی که می خواهد مشکل کشور را حل کند معرفی نماید و بارها هم بیان کرده که راه حل مشکلات آن چیزی است که من می گویم و همان چیزی است که من در درنماز جمعه تیرماه 88 بیان کردم باید تحقق یابد؛ بنابراین هاشمی به دنبال ارائه تصویر مثبتی از خودش است.
این عضو جبهه پایداری ادامه داد : برای این هدف چه کار می کند؟ می گوید «مردم وضع‌شان خراب است و من بیشتر از 60 سال کار سیاسی کردم، من همیشه طرفدار مردم و کشور بودم و در بحران ها کشور را نجات دادم و الآنم چاره‌ای نیست من هر کاری از دستم بر بیاید انجام می دهم» هاشمی سه سال به فرزندش مهدی گفت که به ایران نیا و هر روز با یک بهانه ای را بیان کرد! بعد از سه سال اخیرا به او می گوید که تو باید بیایی! مهدی می گوید که وضع خراب است و دستگیرم می کنند، خواهرم را گرفتند، اما باز هاشمی اصرار بر آمدن فرزندش دارد. مهدی هاشمی را در فرودگاه دستگیر می کنند، اما مصاحبه هاشمی چیست؟ می گوید «پسر منم مثل بقیه مردم؛ فرقی نمی کند؛ اگر جرمی کرده محاکمه شود»
وی افزود : هاشمی به دنبال ارائه دادن یک نگاه مثبت از خودش است که دو تا از فرزندان شخص دوم مملکت در زندان هستند.
رئیس دفتر آیت الله مصباح یزدی ادامه داد: مرحله دوم سیاه نمایی کردن در وضعیت کشور است و دائما بیان می کند وضعیت امروز بحرانی است، معضلات اقتصادی زیاد است، البته خیلی از مسائل مانند سنگ اندازی های برخی از گروه های داخلی در دست هاشمی نیست.
وی با ذکر این که هاشمی باید بعد از تیره و تار نمودن وضعیت کشور آدمها و اعضایش را وارد می کند، از آقای دکتر ولایتی به عنوان انسانی به تمام معنا پاک یاد کرد و افزود: با این وجود اگر آقای دکتر ولایتی وارد صحنه انتخابات شود، ناخودآگاه در صحنه وحدت ملی عمل می کند.
وی نیز اشاره کرد: تیمور علی عسکری می گوید «جریان وحدت ملی تلاش دارد کشور را از لحظه ای که جریان احمدی نژاد نجات دهد؛ هاشمی مقبولیت بالایی دارد اگر می بینید که نامه بدون سلام و السلام برای رهبری نوشته است، برای امام و شهید بهشتی هم نوشته است» علی مطهری وارد می شود و می گوید «حضور هاشمی رفسنجانی در یک دوره چهار ساله می تواند کشور را از مشکلات خارج کند» ما در چه مشکلی گیر کردیم؟!! در ادامه می گوید «اگر اصلاح طلبان پیروز انتخابات دهم بودند اوضاع بهتر از الآن بود».
حجت الاسلام جلالی ابراز داشت: هاشمی برای این که منجی شود و بتواند این اختلاف انگیزی ها را ایجاد کند چهره مثبت از خودش نشان می دهد و وضعیت را تیره و تار نشان می دهد. مرحله سوم چیست؟ هاشمی که می گوید تابلوی 84 و استکبار ستیزی نباشد چه گفتمانی را ارائه می دهد؟ باید گفتمان بدیع ارائه دهد، گفتمان هاشمی، تابلویش عقلانیت، تعادل، دوری از افراط و تند روی، دوری از ماجراجویی، تعامل با خارج، ارتباط با آمریکا، وحدت نیروهای انقلاب، طرد نکردن نیروهای انقلاب و این ها همش به معنای طرح وحدت ملی است، هاشمی می گوید «اتقافات سال 84 برخلاف روند گذشته انقلاب بود و طبیعتا این روند نمی تواند در مسیر کلی انقلاب باشد» حضرت آقا می فرمایند «قطار روی ریل اصلی انقلاب دارد حرکت می کند».
وی در ادامه یادآور شد: نظر هاشمی هنگامی که می خواهد در مجلس نهم رأی دهد، پرسیده می شود و می گوید «امیدوارم همان انتخابی که مردم می کنند از صندوق بیرون بیاید» بنابراین هاشمی اعتماد ندارد، هاشمی می گوید «اعتماد مردم به نظام کم شده و یا از بین رفته است، چیزی که اعتماد مردم را باز می گرداند، انتخابات آزاد است»
جلالی گفت: هاشمی به شدت به دنبال آن است که تابلوی جایگزین خودش را مطرح کند وقتی تابلوی جایگزینش را مطرح کرد، این قدر از تابلوی 84 بد می گوید که دیگر کسی جرأت نکند به سمت شعارهای انقلابی 84 برود؛ هاشمی رسما بیان می کند که باید به قبل 84 برگردیم. آیت الله مصباح می گویند «بنده به طور قطع می گویم، والله علی العظیم و قسم به خون سیدالشهدا آن چه امروز اصلاح طلبان می خواهند به آن جامعه عمل بپوشانند از آنچه شاه به دنبال آن بود بدتر و به مراتب خطرناک تر است».
رئیس دفتر آیت الله مصباح یزدی در پایان به تبیین راهکارهای مقابله با طرح وحدت ملی پرداخت و گفت: نخستین راهکار گوش به فرمان رهبری بودن است، اگر به تمام معنا ولایتی باشیم نظریه رهبری را متوجه می شویم، البته ایشان به بصیرت تعبیر می کنند ولی نباید توسل، نذر و دعا را رها کرد؛ امروز عزت و اقتدار جهان اسلام در دست رهبری است و خداوند متعال لطف کرده است این نعمت را به ما عطا کرده است. دوم تبیین خدمات به نظام در دولت نهم و دهم است، مثل پرکاری، ساده زیستی، سفرهای استانی، هر چند انتقاداتی واقعا به این دولت مخصوصا در مسائل فرهنگی و ولایت پذیری وجود دارد. سوم آرامش و پرهیز از اختلاف است. چهارم احیا کردن شعارهای 84 است و گذاشتن همایش های برای تک تک مؤلفه های 84 است و نگذاریم هاشمی این مسائل را از ما بگیرد. پنجم وحدت نیروهای انقلابی و حزب اللهی است ما نباید درگیر جبهه و حزب باشیم ما باید زیر نظر یک نفر سینه بزنیم آن ولایت فقیه است.

منبع: roydadnews.ir

برچسب ها: هاشمی، جلالی، آیت الله مصباح،
[ دوشنبه 6 آذر 1391 ] [ 06:52 ب.ظ ] [ فاطمه زارعی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


در دلم یکسره من شوق شهادت دارم
درسرم ول وله ایست،حس سعادت دارم
دلم از ماندن اینجا زار است
در دلم یکسره من عشق شهادت دارم
رهبرم خامنه ای ( مدظله ) دل تنگ است
و من امشب هوس شهد شهادت دارم

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
تحلیل آمار سایت و وبلاگ