تبلیغات
سنگری ها

سنگری ها
در سنگری ها به دنبال بهترین ها باشید 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
کدام بخش از مطالب وبلاگ نظر شما را بیشتر جلب کرده است؟
به نقل از گروه سیاسی: اسفندیار رحیم مشایی كه اخیرا از ریاست دفتر رئیس جمهور نیز به دبیرخانه شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد نقل مكان كرده است، چندی قبل در گردهمایی مسئولان ستاد راهیان نور در كرمانشاه حضور یافته و سخنرانی كرده بود كه انتشار سخنرانی وی در آن جلسه بازتاب فراوانی نیز داشت، اما بخش هایی از این سخنرانی منتشر نشده بود....


به گزارش بولتن نیوز، مشایی در بخشی از سخنرانی خود كه یكی از حاضران در جلسه آن را نقل می كند، اظهار می كند كه برخی وقایع شورآفرین در تاریخ را دشمن تعمدا كمرنگ می كند، تا مجال شورآفرینی از آیندگان گرفته شود و یكی از این وقایع عاشوراست. با دروغ و فریب یا حتی نقل برخی مباحث در جایی كه مناسبتی ندارد، شرایطی ایجاد می كنند كه نگاه و بینش افراد را نسبت به آن واقعه و رخداد شورآفرین تغییر داده و تحت تاثیر قرار دهند، تا دیگر آن واقعه تاریخی جنبه های شورآفرین خود را از دست بدهد.

وی با اشاره به حدیثی كه به ثواب گریه كردن برای امام حسین (ع)، گریاندن دیگران و یا حتی خود را به حالت گریه زدن برای امام حسین (ع) دارد، می گوید: وقتی این احادیث را می بینیم كه اگر كسی برای امام حسین (ع) گریه كند، دیگری را بگریاند یا اگر نتوانست خود را به گریه بزند، بهشت بر او واجب می شود، این خیلی شاید قابل باور نباشد.

رحیم مشایی اضافه می كند: من قصد دخالت در كار خدا را ندارم، اما بالاخره خداوند را ما خدایی حسابگر می شناسیم كه امور دنیا را بر اساس نظم و منطق سامان داده است و اعمال بندگان خود را با حساب و كتاب می سنجد.

رئیس سابق دفتر رئیس جمهور با بیان اینكه ماجرای این حدیث را باید تجزیه و تحلیل كرد، خاطرنشان می كند: این حدیثی جعلی نیست و واقعی است، اما آیا واقعا اینگونه است كه هر كس گریه كند، هر كس بگریاند، یا هر كس خود را به گریه بزند برای امام حسین (ع) یا طبق برخی دیگر از روایات به اندازه پر مگس در رثای امام حسین (ع) اشك از چشماش جاری شود، بهشت بر او واجب می شود؟

مشایی می گوید: باید تحقیق كنیم كه این حدیث از كیست و كجا و در چه شرایطی گفته شده است؛ این حرف من نیست، این حرف شهید مطهری است.

وی می افزاید: زمانی بود كه بردن نام امام حسین (ع) یك جرم سنگین بود و حداقل جزای آن سیاه چال بود، چرا كه بردن نام امام حسین (ع) باز كردن دوباره زخم عاشورا بود و دوباره خون سرخ ایشان را جاری می كرد، در حالی كه به خیال ظالمان و ستمگران زمان این زخم بسته شده بود و خاك هم روی آن ریخته شده بود. در این شرایط اگر كسی می خواست اسم امام حسین (ع) را ببرد این یك موضع گیری سیاسی و معرفتی و یك اعلام موضع بود.

مشایی اظهار داشته است: چنین كاری به معنای معارضه، مقابله، مجاهده و محاربه با سیستم حاكم بوده است و جرم آن دیگر حتی سیاه چاله هم نبوده بلكه جزای این جرم مرگ بوده است.

وی با بیان اینكه این سخنان قصه نیست، بلكه روایتی تاریخی از دورانی است كه هیچ كس حق نداشته است، حتی نام امام حسین (ع) را به زبان بیاورد، تصریح می كند: در چنین شرایطی است كه این حدیث گفته می شود كه اگر كسی برای امام حسین (ع) گریه كرد، دیگران را گریاند و یا حتی خودش را به گریه كردن زد، بهشت بر او واجب می‌شود.

نماینده تام الاختیار رئیس جمهور در ستاد راهیان نور می گوید: روزی هنگامی كه در حال خواندن زیارت عاشورا بودم، یكی از دوستان از من پرسید، آیا اینكه میگویند، با خواندن زیارت عاشورا و گریه كردن برای امام حسین (ع) به بهشت می روید، درست است كه در پاسخ وی گفتم اگر منظور تو این است كه من یكبار از روی متن این كلمات را بخوانم و مقداری هم گریه كنم، پس به بهشت می روم، حداقل بنده چنین اعتقادی ندارم.

مشایی می افزاید: رفتن به بهشت با خواندن زیارت عاشورا و گریه كردن برای امام حسین (ع) یك شرط دارد و آن اینكه واقعا خود را در محضر خدا ببینیم و مخاطب ما خدا و امام حسین (ع) باشند و در محضر ایشان از عمق جان بگوییم انی سلم لمن سالمكم و حرب لمن حاربكم و به آن معتقد و پایبند باشیم، این انسان را بهشتی می كند.

منبع:bultannews.com

برچسب ها: تفسیر، رحیم مشایی، تفسیر رحیم مشایی،
[ سه شنبه 21 آذر 1391 ] [ 02:37 ق.ظ ] [ فاطمه زارعی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


در دلم یکسره من شوق شهادت دارم
درسرم ول وله ایست،حس سعادت دارم
دلم از ماندن اینجا زار است
در دلم یکسره من عشق شهادت دارم
رهبرم خامنه ای ( مدظله ) دل تنگ است
و من امشب هوس شهد شهادت دارم

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
تحلیل آمار سایت و وبلاگ