تبلیغات
سنگری ها

سنگری ها
در سنگری ها به دنبال بهترین ها باشید 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
کدام بخش از مطالب وبلاگ نظر شما را بیشتر جلب کرده است؟
به نقل از رویداد: چه روزنامه‌هایی برای ارگان های رسانه ای سرویس جاسوسی انگلیس خوراک خبری درست می‌کنند؟ این سوالی است که پاسخ به آن هرچند دشوار نیست اما رویداد بنا دارد از این پس به صورت مستند در راستای رسیدن به سرپلهای رسانه ای داخلی انگلیس در ایران بدان بپردازد.....


همانگونه که خوانندگان مستحضرند؛ بی بی سی فارسی، ارگان رسانه ای رسمی حکومت سلطنتی بریتانیاست. حالا اگر منابع خبری شبکه رسمی ملکه‌ در درون ایران را بشناسیم به چه چیزی دست یافته ایم؟!... بی بی سی فارسی برنامه هفتگی ای دارد که کارش بررسی رسانه های ایران است و کارشناس آن مسعود بهنود (ضداقلاب فراری و سرپل mi6 در میان روزنامه نگاران اصلاح طلب) بهنود که به اعتراف صادق صبا (مدیر بهایی بی بی سی فارسی) از بیست سال پیش یعنی از زمانی که در ایران به عنوان روزنامه نگار ایرانی کار می کرده در استخدام بی بی سی بوده حالا روزنامه هایی که اخبارشان به کار تلویزیون دولتی انگلستان می‌آید را بازخوانی می کند تا دستگاه های قضایی و امنیتی ما منافقین داخلی‌ای که نوشته هایشان درمان دردهای دشمنان اسلام است را بهتر بشناسند. اکنون آخرین و جدید ترین گزارش سرویس جاسوسی بریتانیا را با هم مرور می‌کنیم:

بی بی سی فارسی - 14 بهمن 1391:

چرا انقلاب شد

عباس عبدی در مقاله ای در کلیک اعتماد این سئوال را مطرح کرده که در سال 57 چرا انقلاب شد، و در آن نوشته یکی از مهم‌ترین تحریفاتی که از انقلاب می‌شود، این سئوال است که مردم در آن زمان دنبال چه چیزهایی بوده‌اند، و سپس با پاسخی خودساخته که به این پرسش می‌دهند، می‌خواهند نتیجه بگیرند که برای حفظ انقلاب باید همان خواست ها را اجرا کرد و پیگیر بود. این تحریفی آشکار از واقعیت انقلاب است زیرا مساله اصلی انقلاب خواستی نبود که در آن زمان مردم داشتند بلکه مساله اصلی آن بود که چرا خواست مردم مورد توجه قرار نمی‌گیرد. آنان که درصددند با طرح مضمون خواست های آن زمانی مردم، اصل و اعتبار درخواست های مردم را نادیده بگیرند، در پی وارونه کردن معنا و مفهوم انقلاب هستند.

نویسنده یادآوری کرده خواست واقعی مردم فقط در فضای آزاد همراه با گفت‌وگو شکل می‌گیرد و معنا و مفهوم پیدا می‌کند. بنابراین تداوم انقلاب، منوط به استمرار و امکان تحقق خواست مردم و شکل‌گیری این خواست در فضای آزاد است.‌ به نوشته مقاله اعتماد نگاه حسرت‌آمیزی که پندآموزی ندارد، بدترین نوع نگاهی است که می‌توان به گذشته داشت. جالب اینکه برخی از افراد، رفتارهایی از گذشته را نقد کرده و محکوم می‌کنند که امروز همان رفتارها را به گونه دیگری انجام می‌دهند و نقد آنان از گذشته، بیش از آنکه آموزنده باشد، به عنوان پشتوانه‌یی برای توجیه و تکرار رفتارهای غیرعقلانی امروزشان کاربرد دارد!
 

سالروز درگذشت بورقانی و روزنامه‌نگاران بازداشتی

کلیک شرق در گزارشی نوشته خانواده روزنامه‌نگاران بازداشت شده پیگیر پرونده آنان هستند. به خانواده برخی از بازداشتی‌ها گفته‏اند که وثیقه بیاورید تا مقدمات آزادی فراهم شود. خانواده‌ها دیروز صبح با قاضی پرونده گفت‌وگو کرده‏اند و ما حصل نشست‌شان را «امیدوار کننده» ارزیابی می‌کنند. به گفته آنان وعده داده‌اند که برخی روزنامه‌نگاران احتمالا تا شنبه آینده آزاد خواهند شد. وثیقه‌های درخواست شده برای بازداشتی‌ها نیز چندان سنگین به نظر نمی‌رسد.

همین گزارش با یادآوری این که دیروز یک روزنامه‌نگار دیگر بازداشت شد نوشته وزارت اطلاعات هم در بیانیه‏ای از امکان ادامه روند دستگیری روزنامه‏نگاران و آزادی برخی بازداشت‌شدگان خبر داده است.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی به شرق گفته : «در حال حاضر اطلاعات ما درباره دستگیری‌های صورت گرفته کامل نیست اما مجلس پرونده بازداشت روزنامه‌نگاران بازداشت شده را پیگیری خواهد کرد. در پرونده ستار بهشتی هم ابتدا گفتند که گروهی از فتنه سبز ستار بهشتی را کشته‌اند تا به مطامع خود برسند. اما این مساله به نظر برخی نمایندگان بعید می‌آمد و ما خواستار رسیدگی شدیم و روند دادرسی مناسبی اتفاق افتاد. به همین خاطر در ماجرای بازداشت‏های اخیر نیز مجلس وارد شده و اطلاعات مورد نیاز را کسب خواهد کرد. به این ترتیب کمیسیون تحقیق شکل خواهد گرفت.»

 

از چی بنویسم

ناصر فیض در بخشی از قطعه ای به طنز در کلیک تهران امروز نوشته:

گفتند که از مشکل مسکن بنویسم/ طناز زیاد است چرا من بنویسم؟!

از ارز و طلا هیچ نباید که بگویم/ آن وقت فقط باید از آهن بنویسم...

 

لذت هوای پاک

محمد درویش در مقاله ای در کلیک شرق نوشته در یازدهمین روز از بهمن 1391، شهروندان تهرانی توانستند هوایی را تنفس کنند که شاخص آلودگی آن کمتر از 50 بود؛ موهبتی که نظیر آن را در طول سال‌جاری فقط یکبار، آن هم در 77 روز پیش درک کرده بودند و تمام! عین این رخداد در سال گذشته هم تکرار شد و تهرانی‌ها فقط توانستند از دو روز هوای پاک بهره ببرند. در حالی که تعداد روزهای دارای هوای پاک در سال 1389، هفت برابر بیشتر (14 روز) بود و در سال 1388، این رقم به 19 روز می‌رسید.

 

داستان هوشمندسازی مدرسه‌ها

مهدی بهلولی در مقاله ای در کلیک آرمان نوشته از سال 85 که هوشمندسازی مدرسه‌ها آغاز شد و به‌ویژه در این دو سه ساله گذشته شاید کمتر هفته یا حتی روزی سپری شده باشد که یکی از کارگزاران آموزش و پرورش درباره این برنامه سخنی نگفته و بر انجام و اجرای آن پای نفشرده باشد. از آغاز سال 91 نیز تاکنون، آنگونه که اعلام شده گویا هفت هزار مدرسه هوشمند شده است. مقاله آرمان به نقل کارشناسان آموزشی نوشته تنها ورود فناوری‌های نوین به مدرسه نمی‌تواند دستاورد چشمگیری در پی آورد. اگر فرهنگ یاددهی و یادگیری در نظام آموزشی دگرگونی نپذیرد ورود فناوری اطلاعاتی نه تنها تحولی ایجاد نخواهد کرد بلکه به تقویت سنت‌های محافظه کارانه آموزشی خواهد انجامید.
کارگران، اصلی‌ترین بازندگان تورم لجام‌گسیخته

 

حسین راغفر در مقاله ای در کلیک بهار نوشته در سال‌های اخیر و به‌ویژه در یک سال گذشته اشکار شد میزان حداقل دستمزدها و قدرت خرید نیروی کار کاهشی 75‌درصدی داشته است و اصولا هیچ تناسبی میان میزان حداقل دستمزدها و افزایش نرخ تورم مشاهده نمی‌شود. در چنین شرایطی، طبیعی است که فشار ناشی از تورم انباشته شده در این سال‌ها، به طور عام بر گروه‌هایی که درآمد ثابت دارند و به طور خاص بر نیروی کارگری تحمیل می‌شود.

به نوشته این کارشناس فقر : در حال حاضر هر خانوار چهار نفره برای تامین 16 قلم کالاهای اساسی مورد نیز خود در ماه، نیازمند 460‌هزار و 898 تومان است؛ این میزان از حداقل دستمزد سال‌جاری که 389‌هزار و 700 تومان است، در حدود 71‌هزار و 198 تومان بیشتر است. دشواری تامین معیشت خانوار کارگری و مشمولان قانون کار به دلیل دستمزدهای پایین، وقتی روشن‌تر می‌شود که افراد باید علاوه بر هزینه‌های خوراکی، هزینه‌های مسکن، حمل‌ونقل، بهداشت و درمان، تحصیل، پوشاک و مواردی از این دست را نیز تامین کنند. همچنین در حال حاضر، هزینه بخشی از فرآیندهای تولید در صنایع مختلف کشور را، نیروی کار واحدها پرداخت می‌کنند و در نتیجه، به طور طبیعی سطح رفاهی اقشار کارگری به شدت کاهش یافته است.

 

نامه به یک جشنواره فیلم فجر

ابراهیم رها در ستون تازه اش در کلیک اعتماد نامه ای نوشته به جشنواره فیلم فجر که در ابتدایش آمده:سلام جشنواره! ای جشنواره عزیز می‌دانم احتمالا کسی در طول عمر سی و اندی ساله‌ات برای تو نامه ننوشته، راستش من هم از سر ناچاری برایت این چند سطر را می‌نویسم. راستش خبری نیست. می‌خواستم راجع به اخبار روزمره‌یی مثل بازداشت‌‌ها... بنویسم که شدنی نبود. گفتم یک نامه به ارز و دلار بنویسم و تبریک بگویم که قیمتش از ... تومان هم گذشته اما گفتند راجع به همین رقمی که ارز از آن گذشته هم نمی‌شود نوشت و اصلا نباید به خود عدد.... اشاره کرد. به گرانی هم نمی‌شود نامه نوشت. نه اینکه بگویند ننویس اما اساسا و اصولا آدم به کسی که هر نفس با اوست نامه نمی‌نویسد. حسش می‌کند، درکش می‌کند. هر آن به یاد اوست با اوست، ... دیگر نامه نوشتن نمی‌خواهد به همین دلیل گفتم به تو نامه بنویسم.

.......................................

رویداد: در مورد مطالب فوق اشاره به چند نکته مختصر ضروری است.

1) در این گزارش روزنامه های بهار، شرق، آرمان و تهران امروز مطالبی تولید کرده اند که بی بی سی فارسی به عنوان منبع خبری به آنها استناد کرده است. چه ارتباطی میان این روزنامه ها و بنگاه خبری mi6 وجود دارد؟

2) ادعای انحراف انقلاب از مسیر اصلی‌اش،  نگرانی برای جاسوسان بی بی سی در تهران (خبرنگاران بازداشت شده)، اخبار نابسامانی های بازار ارز و سکه در راستای القاء ناکارآمدی اقتصادی نظام جمهوری اسلامی و بدبخت نشان دادن اقتصادی مردم ایران، دقیقا همان اهداف غرب برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی در حوزه افکار عمومی است و البته این روزنامه ها بدون کوچکترین کم و کاستی برای بریتانیا در همین حوزه ها خبر تولید می کنند.

3) چه تفاوتی میان اخبارو تحلیلهای این مطبوعات با رسانه ملکه است؟!

ادامه دارد ...


برچسب ها: مسعود بهنود، روزنامه های زنجیره ای، بی بی سی،
[ شنبه 14 بهمن 1391 ] [ 09:00 ب.ظ ] [ فاطمه زارعی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


در دلم یکسره من شوق شهادت دارم
درسرم ول وله ایست،حس سعادت دارم
دلم از ماندن اینجا زار است
در دلم یکسره من عشق شهادت دارم
رهبرم خامنه ای ( مدظله ) دل تنگ است
و من امشب هوس شهد شهادت دارم

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
تحلیل آمار سایت و وبلاگ